بستن

۱۰ رستوران برتر شهر اصفهان

۱۰ رستوران برتر شهر اصفهان

اصفهان شهر بزرگی است و همان اندازه که آدم دلش می‌خواهد جاهای دیدنی و بکرش را ببیند، دوست دارد از خوردنی‌هایش هم لذت ببرد. جدا از دوغ و گوش‌فیل و بریانی که مختص اصفهان هستند، سوالی که با سفر به این شهر برای مسافرانش پیش می‌آید این است که کدام رستوران غذای بهتری دارد؟

  1. کافه رستوران سنتی آزادگان

وارد سرای حاج میرزا که می‌شوید احساس می‌کنید تابلو اشتباه است و گویی به فروشگاه عتیقه جات سرزده‌اید یا وارد موزه‌ای شده‌اید، اما کمی که به محیط و وسایل عادت می کنید آن ها را بخشی از دکوراسیون رستوران سنتی خواهید دید که صاحبش با ذوق و سلیقه فراوان در طول سال‌ها آن‌ها را جمع آوری کرده و می گوید که حاضر نیست هیچکدام را حتی برای لحظه‌ای از خودش جدا سازد. خالی از لطف نیست بدانید که این قهوه خانه که به نام چاه حاج میرزا برای نخستین بار در زمان صفویان ساخته شد، در ابتدا خسته خانه نام داشت زیرا مردم برای رفع خستگی به آنجا می‌آمدند ولی کم کم این سرا به سرای طوطی، چایخانه و قهوه خانه تغییر نام داد ولی محلی ها همچنان اینجا را به نام سرای حاج میرزا می‌شناسند.

آدرس: میدان امام، به سمت سر در قیصریه، سرای حاج میرزا، قهوه خانه حاج میرزا

تلفن: ۰۳۱۳۲۲۱۱۲۲۵

  1. کافه رستوران هرمس

یکی از بهترین رستوران های ایتالیایی اصفهان که خوشمزه‌ترین استیک‌ها را دارد و دکور و فضایش لذت یک غذای خوب را برایتان چند برابر می‌کند.

آدرس: خیابان نظر میانی، کوچه کلیسا وانک، کوچه میدان جلفا

تلفن: ۰۳۱۳۶۲۹۳۳۴۹

۳٫ رستوران شهرزاد

شهرزاد یکی از رستورانهای لوکس و قدیمی اصفهان با تزئینات نقاشی و آئینه کاری های سنتی و شیک است که در خور نصف جهان بوده و شلوغی‌ همیشه‌گی‌اش نشان دهنده کیفیت و طعم خوب غذاهایش است. در این رستوران انواع غذاهای ایرانی و فرنگی سرو می‌شود و شما می‌توانید از موسیقی زنده هم در کنار غذایتان لذت ببرید. در ضمن اینجا سالادبار و سالن مجزا برای برگزاری مراسم هم دارد.

آدرس: خیابان چهارباغ عباسی .خیابان عباس آباد

تلفن: ۰۳۱۳۲۲۰۴۴۹۰

  1. کافه رستوران آرک. آ

اگر دوست دارید بعد از بازدید و لذت بردن از کلیسای زیبای وانک، یک وعده خوشمزه یا نوشیدنی های تازه را در محیطی زیبا و چشم نواز نوش جان کنید، شک نکنید که آرک. آ می‌تواند بهترین انتخاب ممکن باشد. این کافه رستوران نه تنها منوی خوب و وسوسه انگیزی دارد بلکه محیط فوق العاده‌اش مخصوصا فضای بیرونش، لذت غذا خوردن و استراحت کردنتان را چند برابر می‌کند. تنها نکته‌ای که باید هنگام رفتن به اینجا رعایت کنید این است که قبل از رفتن تماس بگیرید و جا رزرو کنید تا بتوانید بدون نگرانی از محیط و غذاها و همین طور نوشیدنی‌ها استفاده کنید.

آدرس: خیابان حکیم نظامی، کوچه کلیسای وانک

تلفن: ۰۳۱۳۶۲۹۰۹۲۰

  1. کافه رستوران فیروز شربت

کافه‌ای نوستالژیک و آنتیک که دکوراسیون قدیمی‌اش گرمای عجیبی به این مکان داده است و علاوه بر آن، وجود منوهای قدیمی با خوراکی‌های خاص که نام‌هایشان هم قدیمی و ناشناخته است و گلدان‌هایی که همیشه با گل طبیعی روی میز خودنمایی می کنند، جذابیت اینجا را چندین برابر می‌کند. بستنی‌های اینجا آنقدر خوشمزه هستند که پیشنهاد ویژه «شربت خانه فیروز» به حساب می‌آیند.

آدرس: جلفا خیابان حکیم نظامی کوی کلیسای وانک روبروی هتل جلفا

تلفن: ۰۳۱۳۶۲۶۸۰۰۹

  1. رستوران هتل قصر منشی اصفهان

خانه‌ی تاریخی قصر منشی در محلّه‌ی قصر منشی (دروازه حسن آباد) واقع شده است. این محلّه در دوران پیش از اسلام دروازه جنوب شرقی شهر بوده است و در دوران اسلامی در پی پیوند  مجموعه روستاهای این منطقه، شهر اصفهان به وجود می‌آید. این خانه محل سکونت وزیر یکی از پادشاهان قاجار بوده است که پس از آن نیز در طول زمان مالکیت یکی از مراجع زمان، آقا نجفی قرار گرفت. این بنا در فهرست آثار ملی ثبت شده است و در سال ۱۳۸۴ به طور محدود و در سال ۱۳۹۴ به صورت کامل مرمت و بازسازی شد. در جریان بازسازی، قسمت‌هایی از بنا به طور کلی بازسازی و الحاق شده و تبدیل به هتل شد. این بنا متعلق به اواخر صفویه و دوره قاجار می باشد.

آدرس: خیابان نشاط، کوچه قصر منشی غربی، هتل قصر منشی

تلفن: ۰۳۱۲۲۲۴۷۰۴۴

 

  1. بریانی اعظم

بریانی غذایی فوق العاده خوشمزه و معروف اصفهانی‌ها است که خیلی هم طرفدار دارد. اگر گذرتان به اصفهان خورد، حتما به بریانی اعظم سری بزنید و این غذا را امتحان کنید. درست است که بریانی اعظم همیشه شلوغ است ولی از طرف دیگر، غذا را به سرعت به شما تحویل می‌دهند. گول کوچک بودن غذا را هم نخورید چون به طور وحشتناکی آدم را سیر می کند. این بریانی چهار شعبه در سراسر اصفهان دارد.

آدرس شعبه ۱: دروازه دولت، ابتدای چهارباغ پایین

تلفن شعبه ۱: ۰۳۱۳۲۲۰۲۰۷۰

آدرس شعبه ۲: خیابان مسجد سید، جنب اداره پست

تلفن شعبه ۲: ۰۳۱۳۳۳۸۳۰۷۰

آدرس شعبه ۳: خیابان کمال اسماعیل، جنب پمپ بنزین

تلفن شعبه ۳: ۰۳۱۳۲۱۲۵۷۳۰

آدرس شعبه ۴: خیابان چهارباغ بالا، چهارراه نظر، جنب پمپ بنزین

تلفن شعبه ۴: ۰۳۱۳۶۲۸۰۹۳۹

  1. رستوران سنتی نقش جهان

سفره خانه سنتی نقش جهان با تلفیقی از معماری سنتی و معماری مدرن ایرانی با محیطی آرامش بخش آماده پذیرایی از مهمانانش است. این سفره خانه اوقات فراغت خوشی را همراه با موسیقی اصیل ایرانی به ارمغان آورده است و آماده پذیرایی از میهمانان صاحب ذوق می باشد.

آدرس: جنب میدان نقش جهان

تلفن: ۰۳۱۳۲۲۱۹۰۶۸

  1. ساندویچی آرابو

آرابو از بهترین ساندویچی‌های اصفهان است که غیر ممکن است کسی از آنجا خرید کند و از کیفیت و طعم بسیار عالی آن شگفت زده نشود، مخصوصا اینکه در محله‌ی ارامنه‌ی اصفهان واقع شده و نزدیک کلیسای وانک است و به همین دلیل حس بودن در فضایی اروپایی را به فرد منتقل می‌کند. البته این ساندویچی فضای زیادی ندارد و باید بیرون از ساندویچ و برگرهای لذیذ خودتان لذت ببرید و آن‌ها را نوش جان کنید.

آدرس: خیابان حکیم نظامی، نظر میانی، کوچه کلیسای وانک

تلفن: ۰۳۱۳۶۲۷۶۳۲۵

۱۰٫ رستوران ملک سلطان جارچی باشی

عمليات مرمت حمام سنتی ملك سلطان جارچی باشی که متعلق به دوره‌ی صفويه بوده، جهت كاربری رستوران سنتی و تالار پذیرایی و گردشگری، از سال ۱۳۸۲ توسط حاج سيد احمد افتخاری با هزينه ای بالغ بر ۴ ميليارد و ۳۵۰ ميليون تومان آغاز شد و در تاريخ ۱۳۹۰/۱۲/۱۸ رسما افتتاح گرديد. در حال حاضر اين موزه سفره خانه، ظرفيت پذيرايی از ۲۵۰ الی ۳۰۰ نفر را به طور همزمان داراست.

آدرس: خیابان سپه، خیابان حکیم، کوچه هفتم يا کوچه باغ قلندرها

تلفن: ۰۳۱۳۲۲۰۷۴۱۸

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.